Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sampdoria drejt Ligës së Kampionëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 21
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Sampdoria drejt Ligës së Kampionëve   Sun May 09, 2010 5:30 pm

Palermo ka arritur të nxjerrë një barazim në shtëpi ndaj Sampdorias, për të vazhduar edhe për një javë luftën për pozitën e katërt që dërgon në Ligën e Kampionëve.
Në pjesën e parë u zhvillua një lojë e ‘vdekur’ pa raste dhe pa konkretizime tjera.

Ndeshja mori kah tjetër në fraksionin e dytë. Gianpaolo Pazzini shndërroi në gol një penalti (54’) për epërsinë e Sampdorias.

Festën e Sampdorias e shtyu sulmuesi më i mirë i Palermos, Fabrizio Miccoli, që shënoi po ashtu nga penaltia për 1-1 (68’).

Sampdoria ka 64 pikë dhe është në pozitën e katërt, dy më shumë se Palermo në pozitën e pestë dhe tre më pak se Milani në pozitën e tretë, një javë para përfundimit të Kampionatit italian.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Sampdoria drejt Ligës së Kampionëve
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bashkim Saliasi: “Një udhëtim i çuditshëm” i shkrimtarit Viron Kona
» Veshja popullore myzeqare, drejt zhdukjes
» E dhimbshme | Këta janë kosovarët që ikën sonte drejt Perëndimit (Foto)
» Murat Jashari: Kosova drejt humnerës
» Apokalipsi, mijëra njerëz drejt vendeve të shenjta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: