♦Kosovo-Albanians♦
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Nitendo DS konzola më e shitur mobile e lojërave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin



Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 27
Location : kosovë-mitrovicë

Nitendo DS konzola më e shitur mobile e lojërave Empty
MesazhTitulli: Nitendo DS konzola më e shitur mobile e lojërave   Nitendo DS konzola më e shitur mobile e lojërave I_icon_minitimeSun May 09, 2010 6:29 pm

Linja e pajisjeve DS të Nintendos paraqet konzolën më të shitur mobile të lojërave në histori.
Ani pse rezultatet financiare të Nintendos gjatë kohëve të fundit janë diç më të dobëta se në vitet paraprake, kompania edhe më tutje shënon shitje solide të pajisjeve. Në ngjarjen e organizuar me qëllim të publikimit të rezultateve financiare Nintendo ka publikuar edhe të dhënat mbi numrin e përgjithshëm të konzolave mobile të shitura DS.

Duke llogaritur të gjitha modelet e deritashme (DS, DS Lite, DSi e XL), me 129 milionë njësi të shitura konzola paraqet pajisjen më të shitur mobile në histori. E plasuara e dytë është linja Game Boy e Nintendos, e cila duhet të mundohet edhe më pak për të arritur rezultatet e shitjes se konzolës së lojërave për shtëpi, Sonyjevog PlayStation 2, e cila është shitur në 140 milionë njësi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://info.albanianforum.net
 
Nitendo DS konzola më e shitur mobile e lojërave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Të rejat e fundit nga Teknologjia-
Kërce tek: