Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Transformimi i pajisjes iPhone në Credit Card !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Transformimi i pajisjes iPhone në Credit Card !   Sun May 09, 2010 6:32 pm

Transformimi i pajisjes iPhone në Credit Card
Pasi që një kartelë kredie e zakonshme nuk bie edhe aq në sy, së shpejti do të keni mundësinë që ta përdorni iPhone-in tuaj për të kryer pagesa të ndryshme. Mënyra e të paguarit do të jetë përdorimi i Visa payWave case-it në iPhone-in tuaj. Ky mbështjellës vjen së bashku me kartelën e memories. iPhone-in më pas duhet vetëm ta afroni në kasë regjistër dhe pagesa do të kryhet.
Kjo teknologji do të mundësohet duke ju falënderuar një mbështjellësi të iPhone, i cili është shumë mbrojtës dhe përmban një kartelë memorie të sigurt. Në të do të ndodhet aplikacioni i pagesës Visa, i cili do të quhet Visa payWave.

Ky aplikacion, do të jetë në përdorim për shfrytëzuesit e iPhone 3G dhe iPhone 3GS dhe mund t’i vendoset fjalëkalim mbrojtës. Ky proces mundëson një teknologji të sigurt dhe të avancuar që pajisja në mënyrë unike dhe të veçantë të identifikojë secilin transaksion në mënyrë individuale.

Mendohet se përdorimi i një kartelë të tillë të memories mund të funksionojë edhe me telefonat tjerë të mençur (smartphones), mirëpo shpresojmë se gjatë verës do të kemi më shumë informata lidhur me këtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Transformimi i pajisjes iPhone në Credit Card !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Të rejat e fundit nga Teknologjia-
Kërce tek: