Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Twitter më shumë si faqe lajmesh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Twitter më shumë si faqe lajmesh   Sun May 09, 2010 6:36 pm

Twitter më shumë si faqe lajmesh
Edhe përderisa Twitter mundohet me të gjitha forcat që të pranohet si faqe interneti për rrjetëzim shoqëror dhe si i tillë konkurrent i Facebookut, një grup i hulumtuesve koreanë ka analizuar mënyrën se si njerëzit e përdorin këtë shërbim dhe ka konstatuar se shumica e përdoruesve e shohin atë si medium tradicional për lajme.
Me fjalë tjera, sipas hulumtuesve, përdoruesit nuk e shohin Twitterin si faqe me ngjashmëri të madhe funksionale me rrjetin Facebook, por si një faqe të shpejt me lajme në të cilën kushdo mund të jetë reporter, por po ashtu duhet të përkujdesen që teksti (tweet) i tyre të mos jetë më i gjatë se 140 karaktere.

Megjithatë Twitter nuk duhet të brengoset aspak, sepse është pikërisht kjo gjë që e bën shërbimin unik në botë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Twitter më shumë si faqe lajmesh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Të rejat e fundit nga Teknologjia-
Kërce tek: