Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 çorapet e përkryera për burrat.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: çorapet e përkryera për burrat.   Sun May 09, 2010 6:42 pm

Shkencëtarët zviceran shpikën çorapet prototip me fije speciale leshi dhe metali, të cilat mund të mbathen dy javë pa u larë fare, ndërsa këta çorape janë dizajnuar special për ushtarët.
Fijet e posaçme të çorapeve ulin shkallën e djersitjes në fund të gishtave të këmbës dhe në thembër si dhe absorbojnë mirë djersën dhe erën e keqe të çorapeve.

Zyrtarë të laboratorit EMPA njoftuan se çorapet “frymojnë” dhe nuk thithin lagështinë dhe as erën.

Çorapet janë testuar në 60 ushtarë të cilët ndërmjet tri llojeve si më të përshtatshmit i zgjodhën ata nga laboratori EMPA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
çorapet e përkryera për burrat.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Të rejat e fundit nga Teknologjia-
Kërce tek: