Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Newcastle rikthehen në Premier league , Porsmuth largohet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Newcastle rikthehen në Premier league , Porsmuth largohet   Sun May 09, 2010 7:38 pm

Pas 38 javësh plot emocion dhe ndeshje interesante, kemi dhe emrat e të rënëve nga Liga Premier, por dhe emrat e atyre që do të rikthehen në Ligën Premier.
Newcastle United në mënyrë solide ka arritur të sigurojë rikthimin në Ligën Premier me 102 pikë të grumbulluara në tabelë dhe me vetëm 4 humbje në 38 ndeshje.

West Bromvich Albion është skuadra tjetër që kthehet në Ligën Premier me 91 pikë dhe me vetëm 7 humbje të pësuara gjatë gjithë sezonit. Emri i tretë që do të kualifikohet në Ligën Premier do të mësohet pas ‘play-offit’ mes Nottingham Forest, Cardiff City, Leicester City dhe Blackpool.

Në Ligën e dytë angleze janë zhvendosur tashmë që moti, Portsmouthi me 20 pikë, ndërsa Burnley dhe Hull përmbyllin sezonin me nga vetëm 30 pikë, duke kompletuar një sezon zhgënjyes për të tria këto skuadra. Megjithatë, Portsmouthi mund të fitojë trofe këtë sezon, pasi që në finale të FA Cup më 15 maj takohet me Chelsean. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Newcastle rikthehen në Premier league , Porsmuth largohet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: