Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Liverpool pranë shitjes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Liverpool pranë shitjes   Tue May 11, 2010 7:20 pm

Sipas mediave angleze, Liverpooli është shumë pranë shitjes, pasi që dy tabloide pohojnë se dy multi-miliarderë, janë të gatshëm të investojnë në Anfield.
The Mirror shkruan se multi-miliarderi sirian, Yahya Kirdi, ka vizituar Londrën javën e kaluar, në mënyrë që të bisedojë me agjentin e shitjes së Liverpoolit, Michael Broughton dhe bashkëpronarin George Gillet. Bisedimet thuhet të jenë të suksesshme dhe bëhet fjalë për një ofertë prej 400 milionë funtesh. Transaksioni pritet të përfundojë shumë shpejtë.

Nga ana tjetër Independent shkruan se multi-milioneri kinez, Zhu Jun, që është vetëm 44-vjeçar dhe është pronar i kompanisë më të madhe të lojërave online The9 Ltd, është gjithashtu i interesuar. Sipas tabloidit, kinezi i lartpërmendur, ka lidhje të ngushta me bankën Barclays, bankë ku dhe Broughton është njëri prej njerëzve kryesorë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Liverpool pranë shitjes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: