Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Moratti : Rikthimi i sccudetos ? Mbi varrin tim ...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Moratti : Rikthimi i sccudetos ? Mbi varrin tim ...   Tue May 11, 2010 7:23 pm

Massimo Moratti u tregua më se i qartë, kur është pyetur se çfarë mendon ai për kërkesën e Juventusit për t’ia kthyer Scudetton e vitit 2006, duke thënë se kjo është lëvizje politike dhe se ai kurrë nuk do ta kthente Scudetton.
“Mendoj se ata po e bëjnë këtë për tifozët e tyre të hidhëruar dhe jo për atë çfarë ndodhi në të kaluarën. Nga pikëpamja politike, është një veprim që mund ta durojmë”.

“Por, nuk e kam idenë se si ose sa besojnë ata në rikthimin e Scudettos. Një gjë dihet, rikthimi i Scudettos mund të bëhet vetëm mbi varrin tim”, tha Moratti për Calcionews24.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Moratti : Rikthimi i sccudetos ? Mbi varrin tim ...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: