Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lista provizore e Portugalisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Lista provizore e Portugalisë   Tue May 11, 2010 7:26 pm

Përzgjedhësi i Portugalisë, Carlos Queiroz, ka publikuar listën prej 24 emrave, 23 prej të cilëve do të jenë pjesëmarrës në Botërorin e këtij viti.
Befasia më e madhe e kësaj liste janë portieri i Sportingut, Quim dhe mesfushori kreativ, Joao Moutinho, të cilët nuk kanë marrë ftesën.

Pepe i Real Madridit nuk është në këtë listë, por nëse ai do të jetë i gatshëm fizikisht, nga lista do të largohen ose Ze Castro ose Ricardo Costa, ndërsa Quaresma as që përmendet në këtë listë.

Lista provizore e Portugalisë:


Portierët
Eduardo Sporting de Braga
Daniel Fernandes Iraklis
Beto FC Porto
Mbrojtësit
Miguel Valencia
Ricardo Costa Lille
Paulo Ferreira Chelsea
Ricardo Carvalho Chelsea
Bruno Alves FC Porto
Rolando FC Porto
Ze Castro Deportivo
Pepe Real Madrid
Mesfushorët
Fabio Coentrao SL Benfica
Duda Malaga
Pedro Mendes Sporting CP
Tiago Juventus
Deco Chelsea
Raul Meireles FC Porto
Miguel Veloso Sporting CP
Simao Sabrosa Atletico Madrid
Danny Zenit
Nani Manchester United
Sulmuesit
Cristiano Ronaldo Real Madrid
Liedson Sporting CP
Hugo Almeida Werder Bremen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Lista provizore e Portugalisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: