Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Capello publikon listën provizore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Capello publikon listën provizore   Tue May 11, 2010 7:28 pm

Fabio Capello ka bërë publike listën provizore të 30 futbollistëve që mund të përfshihen në Botërorin e këtij viti, me befasi të radhës, siç është ftesa për Joe Cole dhe Jamie Carragher.
Vetëm 23 nga 30 futbollistët e kësaj liste do të jenë pjesë e kombëtares angleze në Botëror dhe rastin për të lënë përshtypje nuk e kanë Bobby Zamora dhe Carlton Cole, ndërsa Darren Bent ka arritur të bindë Capellon.

Në ndërkohë, mbrojtja angleze do të ketë në përbërje Ledley King dhe Michael Dawsonin e Tottenhamit. Dawson dhe Adam Johnson i Manchester Cityt janë futbollistët e vetëm që pritet të debutojnë.

Lista përfundimtare e Capellos prej 23 futbollistëve do të bëhet e ditur më 1 qershor, ndërsa lista provizore është si vijon:

Portierët -
Joe Hart Manchester City
David James Portsmouth
Robert Green West Ham United
Mbrojtësit -
Leighton Baines Everton
Jamie Carragher Liverpool
Michael Dawson Tottenham Hotspur
Rio Ferdinand Manchester United
Glen Johnson Liverpool
Ledley King Tottenham Hotspur
John Terry Chelsea
Matthew Upson West Ham United
Stephen Warnock Aston Villa
Mesfushorët
Gareth Barry Manchester City
Michael Carrick Manchester United
Joe Cole Chelsea
Steven Gerrard Liverpool
Tom Huddlestone Tottenham Hotspur
Adam Johnson Manchester City
Frank Lampard Chelsea
Aaron Lennon Tottenham Hotspur
James Milner Aston Villa
Scott Parker West Ham United
Theo Walcott Arsenal
Shaun Wright-Phillips Manchester City
Sulmuesit
Darren Bent Sunderland
Peter Crouch Tottenham Hotspur
Jermain Defoe Tottenham Hotspur
Emile Heskey Aston Villa
Wayne Rooney Manchester United
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Capello publikon listën provizore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: