Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 West Ham shkarkon Zolan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: West Ham shkarkon Zolan   Tue May 11, 2010 7:30 pm

Siç edhe pritej, ekipi i West Ham United ka vendosur ta ndërpresë bashkëpunimin me menaxherin Gianfranco Zola.
Për të ardhmen e italianit është folur në pjesën e dytë të sezonit, gjatë të cilës klubi londinez luftoi për mbijetesë në Ligën Premier. Tash pas fundit të sezonit, kur çekanët siguruan mbijetesën në elitën e futbollit anglez, drejtuesit e klubit kanë vendosur ta shkarkojnë menaxherin.

“West Ham United mund të pohojë se është prishur marrëveshja me Gianfranco Zolan. Bordi i drejtuesve dëshiron ta falënderojë Zolan për ndihmën e tij dhe t’i dëshirojë atij më të mirat në të ardhmen.

“Klubi tash do të kthejë fokusin kah gjetja e zëvendësimit të tij. Klubi nuk do të komentojë rreth kësaj”, thuhet në deklaratën e West Hamit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
West Ham shkarkon Zolan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: