Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rooney më i miri i sezonit në Premier League.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Rooney më i miri i sezonit në Premier League.   Tue May 11, 2010 7:34 pm

Sulmuesi i Manchester United dhe i kombëtares angleze, Wayne Rooney, është emëruar ‘Barclays’ Lojtari më i Mirë i Sezonit
Çmimi është edhe një mirënjohje për sezonin e shkëlqyeshëm të 24-vjeçarit, pasi ai fitoi çmimet nga Asociacioni i Futbollistëve Profesionist dhe Autorëve të Futbollit muajin e kaluar.

Rooney ka shënuar 26 gola në 32 paraqitje në Ligën Premier për të ndihmuar United të qëndrojë në garë për titull deri në javën e fundit të sezonit.

Vendimi është marrë nga Paneli i Çmimit Barclays, që përfshin përfaqësues të trupit qeverisës të futbollit, mediave dhe fansave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Rooney më i miri i sezonit në Premier League.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: