Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta përkthejmë Windows Xp ne Gjuhë Shqipe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Si ta përkthejmë Windows Xp ne Gjuhë Shqipe   Wed May 12, 2010 4:58 pm

--------------------------------------------------------------------------------

1.Shkarkimi nga faqja zyrtare e Windows-it

2.Instalimi

3.PerfundimiSe pari e shkarkojme pakon e nderfaqes ne shqip nga ueb-faqja zyrtare e Windowsit ne shqip:

For XP -

http://www.microsoft.com/downloads/d...DisplayLang=sq

For Vista :

http://www.microsoft.com/downloads/d...DisplayLang=sq

Tek kutia me te kuqe ju duhet te zgjedhur shpejtesine e internetit tuaj.Pasi qe ju e zgjedhi ate , ju duhet klikuar Vazhdo ju duhet klikuar Shkarko.Pakoja fillon te shkarkohet.


Pasi qe ta shkarkoni hapeni ate dhe klikoni E pranoj marveshjen per linese pastaj klikoni Tjeter

Kliko prap Tjeter dhe pastaj Instalo

Per ndodhit qe ju Ndodhin Smbajm Pergjegjsi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Si ta përkthejmë Windows Xp ne Gjuhë Shqipe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kongresi i Gjuhës Shqipe 1972-është i skaduar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Tutoriale-
Kërce tek: