Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Detyrone PC me fol pa program

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Detyrone PC me fol pa program   Wed May 12, 2010 5:09 pm

Futne ket Text ne notepad edhe banja Save As.. Emrin bane qfar doni dhe ne fund e shkruni .vbs
PSH: emri.vbs


Texti:


strText = "badboys"
Set objVoice = CreateObject("SAPI.SpVoice")
objVoice.Speak strText


Tash kur ta hapni ket kod Kompjuteri do te Thot badboys
Ketu ne vend te "badboys" Mund te shkruani Qka do edhe PC-ja do te Thot at qe e keni shkru.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Detyrone PC me fol pa program
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Tutoriale-
Kërce tek: