Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si ta uinstalojm nje program qe nuk eshtë ne add/remove programs

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Si ta uinstalojm nje program qe nuk eshtë ne add/remove programs   Wed May 12, 2010 5:14 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Në për ndonjë arsye nuk mund që të largoni (uninstaloni) një program i cili nuk paraqitet tek Add or Remove Programs ju këtë mund ta bëni në një mënyr tjetër duke i përcjellur hapat më poshtë:
1)Shko Start -> Run, shkruaje regedit dhe shtyp enter.
2) Vazhdo në HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\curr entversion\Uninstall, pastaj hap listën Uninstal.
3) Shiko për programin që dëshironi të Uninstaloni dhe kliko në të.
4)Në panelin e djatht, kliko dy herë në UninstallString dhe ju do të shihni dritarën Edit String. Kopjo vlerën e të dhënave

5)Shko Start -> Run, shkruaj cmd dhe do hapet Komand Prompt-i.
6)Bënja Paste UninstallString-ut që e ke kopjuar në hapin 4) dhe shtype enter për të ekzekutuar atë. Dhe Uninstalimi do të filloj dhe programi do largohet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Si ta uinstalojm nje program qe nuk eshtë ne add/remove programs
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Tutoriale-
Kërce tek: