Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rritne shpejtësinë e PC te juaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Rritne shpejtësinë e PC te juaj   Wed May 12, 2010 5:17 pm

Rritni Shpejtësin e Kompjuterit tuaj Së pari shkojm Start ----> run -----> tani duhesh me shkru ---> REGEDIT tani i mshon ENTER-it do te hapet Dritarje regedit tani shkoni: HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > SessionManager > MemoryManagement > PrefetchParameters Tash do te gjeni: --EnablePrefetcher-- Aty e keni numrin .3 ju duhet qe te beni 5 tana i mshon ni Restart PC edhe keni me vrejt ndrishime menjeher...!!

Siq e dini shum nga antaret e forumit ton madheshtor AST kan performancat e PC's shum te dobet.
Kshtu qe kam vendosur te hap ket tuto per ata qe sdin te shpejtojn PC'n
1.Se pari shkojm:
My Computer>Properties>Hardware>Device Manager> Shkojm Disable Floppy Disc (Floppyn besoj se askush nuk e perdor dhe e ngarkon shum PC'n tuaj)
2.Shkojm My Computer>Advanced>Settings(Performance) > Adjust best performance(3'ja te fundit jo)
3.MyComputer > Advanced > Error Reporting >Shkojm disable
4.Start > Run > %TEMP% > I fshijm te gjitha (Mbeturinat e PC's perndryshe )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Rritne shpejtësinë e PC te juaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Tutoriale-
Kërce tek: