Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pastrimi i USB nga virus adta WinFile

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Pastrimi i USB nga virus adta WinFile   Wed May 12, 2010 5:31 pm

1. Se pari e kyçim usb ne kompjuter edhe hyjme ne usb dhe shkojme dhe e bejme Kerko (Search)
2. Kerko te gjitha filet dhe dosjet (Search all files and folders)
3. Ne shiritin e kerkimit e shkruan .exe

4. Te paraqiten te gjitha filet apo programet egzekutive

5. I kerkon dosjet (folderet),winfile,data me .exe dhe i zgjedhe (Selekton)

6. I pastron duke i fshire (Delete) ,por duhet qe para se t'ia beni Delete te keni te zgjedhur (selektuar) vetem dosjet (folderet),winfile,data me .exe

Kaq kishte pastrimi i nje USB-je nga viruset, perveq kesaj u kisha keshillu me e bo scan edhe me Anti virus qe perdorni met mira..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Pastrimi i USB nga virus adta WinFile
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Tutoriale-
Kërce tek: