Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mourinho do ta vazhdon kontraten me Inter

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Mourinho do ta vazhdon kontraten me Inter   Sat May 08, 2010 7:28 pm

Interi raportohet se është shumë pranë zgjatjes së kontratës me trajnerin aktual Jose Mourinho, me qëllim që ta mbajë atë sa më larg interesimit të Real madridit.
Il Corriere dello Sport shkruan se Massimo Moratti është i gatshëm të shpenzojë për të zgjatur marrëveshjen me strategun portugez deri në vitin 2013. Këtu do të përfshihej edhe rritja e pagës së Mourinhos me bonuset shtesë.

Sidoqoftë, nëse Mourinho vendos të largohet në fund të sezonit, ai mund ta shfrytëzojë një klauzolë në kontratën e tij, që në rast të largimit të tij do ta dënonte atë me 7 milionë euro.

Menaxheri i Anglisë, Fabio Capello dhe ai i Catanias, Sinisa Mihajlovic, janë lidhur me një kalim te Interi nëse Mourinho do të kalojë në Bernabeu te Real Madridi. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Mourinho do ta vazhdon kontraten me Inter
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: