Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Guti afer kalimit ne Galasataray

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Guti afer kalimit ne Galasataray   Sat May 08, 2010 7:29 pm

Sipas mediave spanjolle, mesfushori i Real Madridit, Guti, është në prag të transferimit në radhët e Galatasarayt.
Marca ka shkruar se veterani Guti sonte do ta zhvillojë ndeshjen e fundit në Santiago Bernabeu në fanellën e Real Madridit. Mesfushori që më herët kishte zbuluar planet për t’u larguar nga Reali dhe në prag të takimit përballë Barcelonës pranoi se ky do të jetë derbi i fundit për të.

Destinacioni i ardhshëm i Gutit pritet të jetë Galatasaray, pasi Frank Rijkard iu ka thënë drejtuesve të klubit se angazhimi i 33-vjeçarit do të jetë një prej prioriteteve këtë verë.

Marca shkruan se klubi turk do t’i ofrojë Gutit marrëveshje dyvjeçare dhe drejtuesit e Realit nuk do ta pengojnë atë, edhe pse lojtari ka edhe një vit marrëveshje me klubin spanjoll.

Guti ka kaluar 15 vite në Real duke zhvilluar 516 ndeshje. Ai ka fituar tre tituj të Ligës së Kampionëve, deri tash ka pesë tituj në La Liga, respektivisht 15 medalje gjithsej me fanellën e Realit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Guti afer kalimit ne Galasataray
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: