Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mourinho e Messi me te miret ne planet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Mourinho e Messi me te miret ne planet   Sat May 08, 2010 7:30 pm

Shoqata e shtypit ndërkombëtar sportiv (AIPS), ka zgjedhur më të mirët e vitit në rruzullin tokësor, duke e emëruar trajnerin e Interit, Jose Mourinho dhe Lionel Messin e Barcelonës, si më të mirët e botës.
Kongresi i AIPS që u mbajt në Antalia të Turqisë, mblodhi 200 gazetarë nga 96 vende të botës, të cilët votuan për më të preferuarit e tyre.

Jose Mourinho pas një kohe të gjatë gjendet i pari në listë me 37% të votave të fituara nga gazetarët e globit, ndërsa në pozitën e dytë është Sir Alex Ferguson i Manchester Unitedit me 20% të votave. Nga ana tjetër, edhe Lionel Messi ishte i pacenueshëm duke fituar 43% të votave, numër i mjaftueshëm për t’i deklasuar kundërshtarët dhe për të qenë në pozitën e parë.

Trajnerët më të mirë në botë sipas AIPS:

1. Jose Mourinho (Inter) 37%
2. Sir Alex Ferguson (Manchester United) 20%
3. Guus Hiddink 13.3%
4. Fabio Capello (kombëtarja angleze) 9.3%
5. Marcello Lipi (kombëtarja italiane) 8%
6. Carlos Dunga (kombëtarja braziliane) 6.7%
7. Marcelo Bielsa 4%
8. Louis Van Gaal (Bayern Munich) 4%

Futbollistët më të mire në botë sipas AIPS:

1. Lionel Messi (Barcelona) 43%
2. Wayne Rooney (Manchester United) 14.9%
3. Kaka (Real Madrid) 9.2%
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Mourinho e Messi me te miret ne planet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: