Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Barcelona mposht Sevillen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Barcelona mposht Sevillen   Sun May 09, 2010 9:06 am

Barcelona ishte forca dominuese që nga fillimi i takimit. Një pasim elegant nga Maxwell, arriti ta shfrytëzojë për mrekulli Lionel Messi që shënoi lehtë pasi pranoi topin bukur me gjoks (5’).

Blaugranët dyfishuan epërsinë që në pjesën e parë, kur pas një pasimi të mirë të Xavit, Bojan Krkic u gjend më së miri para portës kundërshtare (28’).

Pjesa e dytë, ishte vërtetë fantastike. Në minutën e 56-të është Abdullae Konko ai që largohet nga loja pas kartonit të dytë të verdhë duke e lënë Sevillan pa një lojtar dhe duke lënë të kuptohet se takimi kishte përfunduar, veçanërisht pas edhe një goli të tretë nga mysafirët, të shënuar nga Pedro (62’).

Sidoqoftë, disa minuta më pas Fredi Kanoute u gjend mirë para portierit Victor Valdes, duke shënuar për të ngushtuar disavantazhin në 3-1. Befasitë nuk mbaruan me kaq. Pas një goditje dënimi, Didier Zokora pasoi bukur te Luis Fabiano që e la me gishta në gojë mbrojtjen e Barcelonës me golin e shënuar nga një goditjeje e ulët (71’).

Pavarësisht se ndeshja u bë më emocionuese, Sevilla ishte e pafuqishme të kthejë rezultatin në të mirë të saj, pasi me një futbollist më pak në fushë dhe me Guardiolën që bëri zëvendësim taktik, topi i takoi në shumicën e kohës Barcelonës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Barcelona mposht Sevillen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: