Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bayern fiton titullin me fitore.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Bayern fiton titullin me fitore.   Sun May 09, 2010 9:13 am

Bayern Munich edhe zyrtarisht është shpallur kampion i ri i Bundesligës pasi shënoi fitore me rezultat 3-1 ndaj Hertha Berlinit në ditën e fundit të kampionatit gjerman.
Ivica Olic hapi rezultatin pas 20 minutash lojë, ndërsa vendasit arritën të barazojnë në pjesë të dytë me anë të Ramos (60’). Dy gola të shpejtë të Arjen Robben në 16 minutat e fundit të ndeshjes (74’ dhe 87’) vulosen fitoren e Bayernit.
Fitorja ishte e 20-ta e bavarezëve, që e përfundon sezonin me pesë pikë mbi Schalke, që barazoi pa gola në Mainz.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Bayern fiton titullin me fitore.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: