Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Duatë kur të zgjohemi nga qjumi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Duatë kur të zgjohemi nga qjumi   Sun May 09, 2010 11:04 am

El-hamdu lil-láhil-ledhí ahjáná ba’de má emátená ve ilejhin-nushúr.


(Falënderimi i qoftë All-llahut, i Cili na ringjalli pasi që na bëri të vdekur

dhe te Ai është tubimi) (Buhariu dhe Muslimi).


Lá ilahe il-lAll-llahu vahdehu la sheríke leh, lehul-mulku ve

lehul-hamdu ve huve alá kul-li shejin kadír. Subhán-All-llah velhamdu

lil-lah ve lá iláhe il-laAll-llah vAll-llahu Ekber ve lá havle ve

lá kuvvete il-lá bil-láhil Alijjil Adhím. Rabbigfir lí.


(S’ka të adhuruar tjetër përveç All-llahut Një dhe i pashoq, Atij i takon

Sundimi dhe Lavdërimi dhe Ai është i Plotfuqishëm mbi çdo send. I Madhëruar

qoftë All-llahu, Falënderimi i takon All-llahut, s’ka të adhuruar tjetër përveç Allllahut,

All-llahu është më i Madhi, s’ka ndryshim e as fuqi pa ndihmën e All-llahut

të Lartmadhëruar, pastaj lutet dhe thotë: “O Zoti im, më fal”)

El-hamdu lil-láhil-ledhí á’fání fí xhesedí ve redde alejje rúhí ve

edhine lí bi dhikrihi.

(Falënderimi i qoftë All-llahut i cili ma mbrojti trupin tim, ma ktheu

shpirtin tim dhe ma mundësoi që ta përmendi Atë) (Tirmidhiu)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Duatë kur të zgjohemi nga qjumi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Rreth fesë-
Kërce tek: