Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bellamy pranë Tottenhamit.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Bellamy pranë Tottenhamit.   Sun May 09, 2010 11:24 am

Manchester City është shumë pranë që ta lirojë nga shërbimet anësorin Craig Bellamy, për ta transferuar atë te Tottenhami për një shumë prej 6 milionë funtesh, për shkak të marrëdhënieve jo të mira me menaxherin Roberto Mancini.
Bellamy ka shprehur hapur pakënaqësinë e tij me metodikën e punës së Mancinit dhe për këtë arsye ky i fundit dëshiron ta lë uellsianin të largohet gjatë verës. Bellamy është parë hapur pas ndeshjes që City e humbi ndaj Tottenhamin, ta përgëzojë menaxherin e Spursave, Harry Redknapp.

Ishte pikërisht Redknapp ai që verën e kaluar tentoi ta transferojë atë, para se të dalë në skenë Manchester City që e transferoi nga West Hami për 12 milionë funte. Megjithatë, për shkak të pagës së lartë të Bellamy, Tottenham do ishte në gjendje të paguante vetëm 6 milionë funte për të.

Craig Bellamy ka qenë në një formë të mirë këtë sezon, duke bërë që City bashkë me të dhe Adam Johnsonin të aplikojë lojën nga krahu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Bellamy pranë Tottenhamit.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: