Join date : 08/05/2010
Age : 27
Location : kosovë-mitrovicë

Bayern fiton titullin me fitore. Empty
MesazhTitulli: Bayern fiton titullin me fitore.   Bayern fiton titullin me fitore. I_icon_minitimeSun May 09, 2010 9:13 am

Bayern Munich edhe zyrtarisht është shpallur kampion i ri i Bundesligës pasi shënoi fitore me rezultat 3-1 ndaj Hertha Berlinit në ditën e fundit të kampionatit gjerman.
Ivica Olic hapi rezultatin pas 20 minutash lojë, ndërsa vendasit arritën të barazojnë në pjesë të dytë me anë të Ramos (60’). Dy gola të shpejtë të Arjen Robben në 16 minutat e fundit të ndeshjes (74’ dhe 87’) vulosen fitoren e Bayernit.
Fitorja ishte e 20-ta e bavarezëve, që e përfundon sezonin me pesë pikë mbi Schalke, që barazoi pa gola në Mainz.