Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Historia e Chelsea

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Historia e Chelsea   Sun May 09, 2010 1:03 pm

1992/93 - Përurimi i Antareve te Premier LiGeS
1993/94 - Humb ne finale te Fa Cup
1996/97 - Fiton Fa Cup
1997/98 - Gianluca Vialli behet trajner
1997/98 - Fiton Kupen E Liges(Carling Cup) , Fiton Kupen E Fituesve Te Kupav(Tani Quhet Liga E Kampioneve) , Dhe Suprr Kupen E UEFA-s
1999/00 - Fiton Fa Cup
2000/01 - Claudio RanieRi behet trajner
2001/02 - Humb ne finale te Fa Cup
2003/04 - Drejtori Ken Bates shet chelsean tek Roman Abramovich
2004/05 - Jose Mourinho behet trajner
2004/05 - Chelsea fiton PremierLligen dhe Carling Cup
2005/06 - Chelsea fiton Premier Ligen
2006/07 - Fiton Fa Cup Dhe Carling Cup
2007/08 - Hose Mourinho ia leshon Klubin Ne Dor Avram GranT , Chelsea arrin ne finalen e Liges se Kampioneve dhe humb nga Man.Utd , Behet nenkampion i Premier Liges
2008/09 - Luis Felipe Scolari emerohet trajner i ri .
2009/2010-Carlo Ancheloti emerohet trajner dhe fiton premier leaugen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Historia e Chelsea
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Skandaloze: Për gjashtëmijë euro, shkodranen ia shesin një plaku të Kosovës (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Historia e klubeve më të mëdha futbollistike-
Kërce tek: