Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ferguson brengoset per shendetin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Ferguson brengoset per shendetin   Sun May 09, 2010 1:33 pm

Sir Alex Ferguson ka zbuluar se frika më e madhe e tij nuk është nëse Manchester United do ta humbë titullin e 19-të, por se a do ta mbajë atë shëndeti.
“Unë kam besim në vetvete dhe nuk do të ndryshoj së qeni ky që jam, unë vetëm shpresoj që shëndeti im të jetë i mirë. Si 68-vjeçar, kur shkoj të fle natës, gjithçka që dua është të zgjohem në mëngjes. Në tre vitet e fundit, tre nga katër bashkëpunëtorët e mi kanë vdekur, të gjithë në të gjashtëdhjetat. Unë kam qenë në funeralet e tyre, natyrisht falë Zotit. Nuk mund të punoni nëse nuk jeni të shëndetshëm”.

“Zëvendësimi im? Këtij klubi i duhet një menaxher i suksesshëm, një njeri që di të menaxhojë me një skuadër të tillë. Megjithatë, mendoj se ai nuk do të mund të fitojë tituj pa bërë dy vite në stolin e United. Por, ka të tillë që mund ta bëjnë këtë”.

“Titulli? Kam shpresë te Wigani dhe besoj se sot do të ndodh çudia. Shpresa vdes e fundit”, deklaroi Ferguson.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Ferguson brengoset per shendetin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: