Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Inter shënon fitore të vështirë.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Inter shënon fitore të vështirë.   Sun May 09, 2010 5:01 pm

Interi ka shënuar fitore pre 4-3 ndaj Chievos, megjithatë titulli do të vendoset në javën e fundit, duke qenë se edhe Roma ka shënuar fitore.
Nerazzurrët u gjetën në disavantazh pas një gabimi të Samuel dhe Motta, me ç’rast topi përfundoi në rrjetin e Julio Cesar (12’). Mirëpo nuk kaloi as një minutë, dhe mysafirët kthyen favorin duke shënuar në portë të vet, ndërsa ‘realizues’ ishte Andrea Mantovani.

Për epërsinë e parë të zikaltërve shënoi Esteban Cambiasso (34’), ndërsa Diego Milito vendosi rezultatin e pjesës së parë prej 3-1 (39’).

Në minutat e para të pjesës së dytë (52’), Mario Balotelli shënoi golin e katërt të Interit, ndërsa pas një ore lojë (60’) Pablo Granoche ngushtoi rezultatin në 2-1.

Për ta bërë ndeshjen më dramatike u përkujdes Sergio Pellissier, i cili ngushtoi edhe më shumë epërsinë (75’).

Deri në fund të ndeshjes nuk pati gola të tjerë, ashtu që Interit i mbetet edhe pengesa e vetme, Siena, në javën e fundit të Serie A për t’u shpallur sërish kampion i Italisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Inter shënon fitore të vështirë.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: