Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 AS Roma triumfon ndaj Cagliarit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: AS Roma triumfon ndaj Cagliarit   Sun May 09, 2010 5:05 pm

Roma ka shënuar fitore prej 2-1 përballë Cagliarit, për të mbajtur gjallë shpresat për ndonjë dështim eventual të Interit në javën e fundit të Kampionatit italian.
Giallorossët pësuan gol në minutën e 73-të pas golit të Andrea Lazzarit, mirëpo arritën shumë shpejtë që ta rikthejnë rezultatin në favor të tyre.

Ishte kapiteni legjendar Francesco Totti që realizoi dy herë (79 dhe 83’) për të shpresuar që në javën e fundit, Interi të dështojë si mysafir i Sienas dhe Roma të fitojë përballë Chievos.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
AS Roma triumfon ndaj Cagliarit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Tradhtia e shqiprisë ndaj kosoves u vune ne sherbim te jugosllaveve
» Kadare: Pesë shekuj të sundimit osman u flijua vetëm gjuha shqipe! 500 vjet ndëshkim ndaj Skënderbeut, urrejtja vazhdon...
» LDK reagon ndaj tentim atentatit ndaj mjekut Xhavit Hajdari
» Mbajtja e besës ndaj nënës dhe hakmarrja - mesazhe të filmit
» FJALIMI i Azem Hajdarit në vitin 1992: Unë di shumë, ndaj duhet të zhdukem. Jam viktimë e kësaj diktature të re

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: