Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rrite shpejtesinë e rrjetit.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Rrite shpejtesinë e rrjetit.   Sun May 09, 2010 10:31 am

Ma se pari shkon start>>> RUN>>>>gpedit.msc dhe masne shtypeni enter masi ta shtypni ju qelet nje faqe tjeter dhe ktu shkoni qeshtu
Hapeni"local computer policy"
Hapeni "administrative templates"
Hapeni "network"
Hapeni "QoS Packet Scheduler"
Ne Anen e djatht te dritares klikoni ne "limit reservable bandwidth" Dhe klikoni ne "enabled"
Pak ma posht masi e keni bo ENABLED shkoni te Bandwidth limit %" dhe ndrojeni ate prej ne 20 (apo sa eshte) ne 0 dhe klikoni OK....
Masi ti kryni qeto valla u kon mire me ja bo ni ristart masne e shini vet efektin
Interneti juaj do te jet me i shpejt per 20% .......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Rrite shpejtesinë e rrjetit.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Tutoriale-
Kërce tek: