Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Juvevntus kërkon Sccudeton e vitit 2006

Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 22
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Juvevntus kërkon Sccudeton e vitit 2006   Mon May 10, 2010 8:40 pm

Klubi i Juventusit edhe zyrtarisht ka kërkuar që t’i kthehet Scudettoja e vitit 2006, pasi dërgoi një kërkesë në CONI (Komitetin Olimpik Italian), në FIGC (Federatën Italiane të Futbollit) dhe në Gjykatën Federale.
Juventusit iu mor Scudettoja duke iu dhënë Interit për shkak të Calciopolit dhe katër vite më vonë, pas një takimi të bordit të drejtorëve të Juventusit, është vendosur që me anë të një kërkese zyrtare, të kërkohet titulli, që sipas Bianconerëve u takon atyre.

Ky reagim i klubit nga Torino vjen disa javë pas rihapjes së gjyqit të Calciopolit, të skandalit më të madh në histori të futbollit, që ndryshe tani quhet “Calciopoli 2”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Juvevntus kërkon Sccudeton e vitit 2006
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bale Beka:Festohet perfundimi i vitit shkollor
» Beka: 24 raste të vetëvrasjeve në gjashtëmujorin e parë të vitit 2010
» Gani Qarri:Çlirimi i Shkupit dhe ngritja e Flamurit Kombëtar nga Bajram Daklani më 12 gusht të vitit 1912
» Miradije Gashi:EDUKIMI I FËMIJËVE KËRKON PËRKUSHTIM
» Palin, Personi i Vitit - Bush, Personi i Dekadës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: