Kosovo-Albanians
 
ForumPortaliCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Perez të ofrojë 140 milionë euro per Lionel Messi-n !

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
butrint
Admin


Numri i postimeve : 182
Points : 654
Join date : 08/05/2010
Age : 21
Location : kosovë-mitrovicë

MesazhTitulli: Perez të ofrojë 140 milionë euro per Lionel Messi-n !   Sun May 09, 2010 12:25 pm

Real Madridi është i gatshëm të testojë Barcelonën për superyllin Lionel Messi, me një shumë rekorde prej 140 milionë eurosh.
Sipas The Mirror, kjo do të ishte një marrëveshje shokuese për botën e futbollit përderisa Real po provokon rivalin e përbetuar, për lojtarin më të mirë. Los Blancos tashmë kanë thyer të gjitha rekordet kur transferuan Cristiano Ronaldon për 94 milionë euro.

Plani origjinal kishte të bëjë me një ofertë prej 120 milionë eurosh, që është dhe klauzola në kontratën e Messit. Kjo ofertë do të duhej të bëhej në finalen e madhe të Bernabeut, por pas eliminimit të Barcelonës, planet e Florentino Perezit ndryshuan. Megjithatë, është çështje javësh kur Real Madrid do të lansojë një ofertë për futbollistin më të mirë në botë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://info.albanianforum.net
 
Perez të ofrojë 140 milionë euro per Lionel Messi-n !
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» “Zhduket” shqiptari që fitoi 168 milionë euro në lotarinë belge
» Kush është vajza të cilën në 19:30 e presin në “randez-vous” mbi tre milionë shqiptarë!
» Selvije Bajrami:Bandat në luftë për tokën 20 milionëshe
» Veterani i UÇK’së: Agim Çeku tha se kushdo që i ka 3 mijë euro, mund të bëhet veteran
» A jep dorëheqje Rama nëse Tom Doshi publikon faturën 4 milion euro që e sponsorizoi?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
♦Kosovo-Albanians♦ :: Futboll-
Kërce tek: