Join date : 08/05/2010
Age : 27
Location : kosovë-mitrovicë

Inter shënon fitore të vështirë. Empty
MesazhTitulli: Inter shënon fitore të vështirë.   Inter shënon fitore të vështirë. I_icon_minitimeSun May 09, 2010 5:01 pm

Interi ka shënuar fitore pre 4-3 ndaj Chievos, megjithatë titulli do të vendoset në javën e fundit, duke qenë se edhe Roma ka shënuar fitore.
Nerazzurrët u gjetën në disavantazh pas një gabimi të Samuel dhe Motta, me ç’rast topi përfundoi në rrjetin e Julio Cesar (12’). Mirëpo nuk kaloi as një minutë, dhe mysafirët kthyen favorin duke shënuar në portë të vet, ndërsa ‘realizues’ ishte Andrea Mantovani.

Për epërsinë e parë të zikaltërve shënoi Esteban Cambiasso (34’), ndërsa Diego Milito vendosi rezultatin e pjesës së parë prej 3-1 (39’).

Në minutat e para të pjesës së dytë (52’), Mario Balotelli shënoi golin e katërt të Interit, ndërsa pas një ore lojë (60’) Pablo Granoche ngushtoi rezultatin në 2-1.

Për ta bërë ndeshjen më dramatike u përkujdes Sergio Pellissier, i cili ngushtoi edhe më shumë epërsinë (75’).

Deri në fund të ndeshjes nuk pati gola të tjerë, ashtu që Interit i mbetet edhe pengesa e vetme, Siena, në javën e fundit të Serie A për t’u shpallur sërish kampion i Italisë.